Strony internetowe - sklepy www


Poczuj prawdziwą moc internetu

SKLEPY INTERNETOWE

Jako nieliczni na rynku oferujemy naszym klientom pełną obsługę przy projektowaniu, tworzeniu sklepu/strony www. Począwszy od wybrania, rejestracji domeny oraz hostingu, poprzez dostarczenie w pełni zoptymalizowanego produktu, zabezpieczonego certyfikatem SSL oraz zintegrowanymi płatnościami on-line (np. dotpay, paypal itp).

SCI - Śląskie Centrum Informatyczne - strony www, aplikacje dedykowane - stronyWWW, sklepy internetowe
SCI - Śląskie Centrum Informatyczne - strony www, aplikacje dedykowane - stronyWWW, strony internetowe

STRONY WWW

Tworząc strony internetowe, dajemy naszym klientom gwarancje, że witryna będzie zgodna z normami Google, będzie w pełni responsywna i zoptymalizowana pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarce. Budujemy nowoczesne i przyjemne dla oka stron www. Dodatkowo zapewniamy pełne wsparcie w instalacji certyfikatu SSL - niezbędnego już dzisiaj - szyfrowania strony.

OBSŁUGA STRONY WWW

Dbałość o prawidłowe funkcjonowanie serwisu jest niezmiernie ważna, aby nie ucierpiał na tym wizerunek firmy oraz finanse z powodu niedziałającej strony, linków, formularzy czy ataków hakerskich lub błednie wyświetlającej się zawartości strony. Tworzenie kopii bezpieczeństwa jest jedną z istotnych, a często zapominanych rzeczy, o którą powinno się dbać!

SCI - Śląskie Centrum Informatyczne - strony www, aplikacje dedykowane - stronyWWW, naprawa i obsługa stron www

sprawdź nasze portfolio


Przygotowanie do projektowania strony internetowej


Dobór odpowiedniej strategii internetowej powinien być przeprowadzony jako pierwszy. Jak przy budowaniu domu tak przy tworzeniu strony internetowej nie można zapominać o projekcie.

Musi być on odpowiedni do tematyki strony czy sklepu. Zalecamy wybór do 3 głównych kolorów strony, które współgrają ze sobą.


Budowa strony internetowej / serwisu www i Design


W zależności od grupy docelowej strony, wielkości i funkcjonalności, należy wybrać z pośród dostępnych narzędzi do budowy strony internetowej. Od czystego kodu (HTML5, CSS3, JavaScript, JQuery) do systemów zarządzania treścią (CMS) / platform zakupowych z wykorzystaniem serwerowych języków programowania (PHP) i baz danych (MySQL)

Jak można się domyślić, nie ma sensu opierać prostej, wizytówkowej strony na systemie CMS. Jednak przy wyborze tak prostej strony, zalecamy zawsze zastanowić się, czy aby napewno rozbudowana jest jej zawartość - trzeba pamiętać, że im więcej treści- tym lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach takich jak Google.

Jak odróżnić tak wiele stron intenetowych od siebie? Jak stworzyć nietuzinkową stronę, która będzie zapamiętana przez gości lub przyszłych klientów?


Technologia i Bezpieczeństwo


Wspominaliśmy o wyborze podstaw, z których można zbudować stronę. Technologia ta jest podstawą do dalszych działań ze stroną www. Odpowiednie podwaliny pozwolą nam na zbudowanie wyróżniającej się strony pod względem wyglądu, ale i szybkości czy niezawodności w działaniu.

Technologia ważna jest również w samym procesie pozycjonowania- ten wątek jednak zostanie opisany szerzej w następnym rozdziale.
W zależności od wybóru technologii, trzeba odpowiednio wybrać zabezpieczenia strony. Tutaj jest szereg możliwości: jeżeli wybór padnie na czysty kod bez Systemu Zarządzania Treścią (nie ma w tym wypadku np. ekranów logowania), wystarczającymi zabezpieczeniami powinny być te, które oferuje nam hosting. Nie należy zapominać jednak o ustanowieniu bezpiecznego połączenia z witryną poprzez certyfikat SSL. Szyfrowanie połączenia jest niezbędne do prawidłowego pozycjonowania strony, jak również do zabezpieczenia danych przepływających od serwera do komputera końcowego.
Jeżeli jednak zdecydujemy się na CMS- wraz z możliwościami takiego systemu, rośnie potrzeba zapebzpieczenia odpowiedniego zabezpieczenia. Najczęściej przez nas stosowanymi są: limit prób logowania, blokada adresów IP, zmiana domyślnych linków, szyfrowanie połączenia czy też

sprawdź nasze portfolio

DOMENA I HOSTING

Wybór domeny jest istotny już przed rozpoczęciem prac nad nową stroną internetową, a nabiera znaczenia jeszcze bardziej w trakcie jej funkcjonowania. Pomożemy Ci dobrać odpowiednią, zgodną ze standardami, domenę z odpowiednim rozszerzeniem.

Podobnie sprawa wygląda z serwerem, gdzie nasza witryna będzie spoczywać. Dopiero podczas obciążeń - dużej ilości wejść - okaże się, ile jest warty serwer hostingowy. Zapewniamy pomoc przy wyborze i konfiguracji hostingu, wraz z ewentualnymi przekierowaniami.

CERTYFIKATY SSL

Dość głośno jest w sprawie szyfrowania danych na stronach internetowych. Nie chcielibyśmy, aby ruch na stronie internetowej był widoczny dla niepowołanych osób, dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie danych i przesyłanie ich w postaci zaszyfrowanej.

Jest to możliwe dzięki certyfikatowi SSL. Procedura wdrażania certyfikatu jest jednak często niejasna dla laików - My zapewniamy obsługę typu FUllService, dzięki której, zajmiemy się również i tym zagadnieniem.

SYSTEM CMS

Systemy zarządzania treścią ułatwiają akutalizacje i zmianę treści na stronach tym, którzy nie są zaznajomieni z językami programowania. Na rynku dostępnych jest kilka większych systemów CMS, ale nie wszystkie nadają się do wszystkich typów stron. Odpowiedni dobór takiego systemu jest dość kluczowy i uzależniony od kilku czynników, na które trzeba zwrócić uwagę.

Dokładnie przyglądamy się potrzebom swoich klientów i proponujemy najlepiej dopasowany system. Przede wszystkim system CMS musi być lekki i aktualizowany odpowiednio często. Zwracamy również uwagę na wielkość tworzonego serwisu, częstotliwość aktualizacji treści i ich rodzaj.

CONTENT MARKETING

SEO - jedna z najważniejszych optymalizacji jakie strona musi otrzymać, aby nie była tylko bierną, leżącą w odmentach internetu wizytkówką firmy, której nikt nie zobaczy. Wyszukiwarki takie jak Google czy Yahoo biorą pod uwagę unikalne treści, które pojawią się na stronie internetowej, dlatego ważne jest, aby nie kopiować innych i być unikalnym.

Zwracamy uwagę na to, aby serwisu nie tworzył jedynie kod strony, ale również i treść w większej jej części. Naszy zespół copywriterów na bieżąco śledzi trendy tekstów pojawiających się na stronach internetowych i tworzy nowe, unikalne treści wraz z ich optymalizacją pod wyszukiwane słowa (wstęp do optymalizacji SEO).

skontaktuj się z nami, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ